Úvodní strana » Aktuálně » Otevření River's smokelab

 

River's smokelab konečně otevřen!

S hrdostí oznamujeme, že jsme 24.5. otevřeli naši dlouho očekávanou novou restauraci na Janáčkově nábřeží 1 a už se nemůžeme dočkat až vás tam všechny uvidíme! Na ochutnávce u nás ve dvoře jste již mohli ochutnat první kousky s nádechem River’s, ale s jistotou můžeme říct, že finální River’s menu vám vyrazí dech.

Propojení kouře a chutí ze světové kuchyně…

Jako zkušení cestovatelé a nadšenci pro gastronomii jsme chtěli vytvořit místo, kde se propojují chutě z různých světových kuchyní s vůní kouře a ukázat, že smokeovat se dají nejen žebírka, ale třeba i škvarky, burrata, celer či hruška! Do menu jsme nezapomněli dát i kus sebe a kus prostředí, ze kterého jsme vzešli. V menu tak najdete i typicky české chutě, které by člověk řekl, že do BBQ ani nepatří.

 

Na čem si u nás pochutnáte?

Kouřem provoněné jsou nejen naše žebírka, ale celé menu! Od smoked bites jako jsou škvarky s kari okurkou nebo Signature starters, mezi kterými najdete burratu s tomatovým krémem ale i carpaccio z chobotnice, přes signature brambory s máslem, steak z celeru s topinamburovým pyré, ale i konfitovanou kachnu v sádle se škvarky a marmeládou z červené cibule a švestek. Kouř nechybí ani u našich dezertů! Ochutnat můžete hrušku s citrónovým mascarpone nebo domácí mango-marakujový sorbet s kouřovým překvapením.

A kdo bude mít pod palcem kuchyň?

River’s smokelab je vyjímečný nejen svou experimentálností a kombinací světových kuchyní, ale je také první kuchyní, kterou si náš kuchař Lukáš Loukotka povede zcela sám! Po dlouholeté spolupráci s Michalem Šorfem v Garden’s, jako jeho sous chef a pravá ruka, Lukáš povýšil a pod jeho mentoringem se stal šéfkuchařem naší nové restaurace. Jedním z cílů je právě ve spolupráci s našimi profesionálními kuchaři hostům zprostředkovat jedinečný gastronomický zážitek a ukázat, že si za přijatelnou cenu mohou vychutnat vynikající smokeované dishe od profesionálů a to jak v našem krásném moderním interiéru, s kvalitním servisem a vyjímečným výhledem, tak třeba i do ruky na cestu! 

Budeme se na vás těšit v River's!